27.4. je den, kdy se otevírala turistická sezona ve Štětí. Účast byla hojná, celkem přijelo a přišlo více jak 160 turistů ze Štětí a okolí, Prahy, Mostu a Nymburka. Silně byla zastoupena kategorie rodičů s dětmi, kteří na trase plnili různé úkoly. Základní trasu ujely také dva kočárky i několik cyklistů a ušlo či uběhlo osm psů různých plemen. Zdatnější turisté se vypravili na trasy 12 a 20 km. Všichni se pak sešli v místě startu a opekli si na ohni buřtíky. Přestože větší část členů klubu byla  na zájezdě v Paříži, tak se otevření zúčastnilo 21 členů TK.  Akce se vydařila a již se těšíme na její další ročník.

Dne 22.4. se konal Den země ve Štětí, zúčastnily se ho naše členky, které seznamovaly účastníky s historií klubu turistů a učily děti pracovat s turistickou mapou i jak se orientovat v přírodě bez její pomoci, fota nejsou, ale bude to na štětském kanále

Dne 11.2.2013 jsme se sešli v příjemném prostředí Klubu důchodců na ustanovující schůzi TK Štětí. Při malém občerstvení jsme zvolili výbor, revizní komisi, delegáty na konferenci i ty co rozšíří řady cvičitelů. V pohodě jsme probrali i další plány a témata se kterými budeme veřejnost postupně seznamovat na našich stránkách i ve vitríně u Klubu důchodců ( od druhé ZŠ ).