Ráda se na tyto místa vrátím.....

21.10.2015 15:47

Ráda se na tyto místa vrátím…. Šumava krásná zem…..
TK Štětí uskutečnil pro své členy a členky zájezd po krásách Šumavy v měsíci říjnu 2015. Většina z nás očekávala déšť, sněhovou nadílku a celkově nevlídné počasí. K našemu překvapení vše proběhlo nad očekávání dobře.
První zastávkou byl rodný dům Mikoláše Alše v Miroticích. V muzeu byla vystavena pozůstalost, kresby a knihy tohoto rodáka.. Součástí domku byla i výstava loutek Matěje Kopeckého. Zástupce OÚ Mirotice nás provedl po zajímavostech místa a uskutečnila se prohlídka i místního kostela.
Turistický klub v počtu dvou autobusů (cca. 105 účastníků), poseděl u chutného oběda a pokračoval směr Strakonice na zámek Blatná. Po prohlídce zámku jsme si prohlédli i místní oboru a zámeckou zahradu.
Na místo našeho ubytování v hotelu Zadov na Zadově jsme přijeli před večeří. Následující dny jsme se procházeli nádhernou šumavskou přírodou a postupně navštěvovali meteorologickou stanici na Churáňově, brusírnu skla v Anníně, Borova Lada+slatě, Kvildu, Modravu. V Česticích opravenou Kalvarii+poustevnu,  místní kostelík a zámek. Naše skupiny byly objednány na prohlídku hradu a zámku Velhartice, kde byla možnost pohoštění v přilehlé restauraci. Další dny se putovalo místy, kde se natáčely oblíbené české filmy Pod jezevčí skálou. Při zdolávání hradu Kašperk nás překvapila mlha, ale to nebránilo většině k výšlapu, jedná o nejvýše položený hrad v Čechách. Další zajímavou návštěvou byla prohlídka Krušlovského včelína, kde všichni obdivovali řezbářské práce včelaře, který celý svůj život věnoval tomuto krásnému místu a včeličkám. Při večerních posezeních v hotelu jsme si zopakovali známé písně a uskutečnil se boj v bowlingu. Někteří se kochali v mezipatrech nádhernými panoramaty Šumavy.  Několik našich turistek a turistů se ponořilo do vířivky. Blízko hotelu bylo možné využít autobusovou dopravu do Vimperka a dalších míst.
 S personálem hotelu jsme se rozloučili a poděkovali za obsluhu a chutnou stravu. Poslední den byla objednaná návštěva zoo  s krokodýly  v Protivíně. Po této prohlídce nás přivítala majitelka Pohádkové kovárny v Selibově u Písku, kde je umístěno mnoho krásných postaviček z pohádek. V této kovárně se často konají akce  pro děti, ale i dospělé např. „Štrůdlování“. Pokud se podíváte na fotografie TK Štětí  uvidíte kolik postaviček bylo vytvořeno podle pana Karla Franty. Tato kovárna funguje od r. 2011 a její návštěva byla příjemným zakončením našeho putování po krásách Šumavy a jižních Čech.
Vřele ji doporučujeme k návštěvě zejména rodinám s dětmi…
Musíme poděkovat Všem, kteří se podíleli na výběru těchto krásných míst naší země a těšíme se na další výlety.
Turistka Soňa